Choosing Curtis Samuel with their second pick helps the Carolina Panthers by adding another weapon to the offense. The 2017 NFL Draft now sits in the past as teams and fans Kelvin Benjamin Jerseys continue to review every single pick. The Carolina Panthers came into the draft with the need to fill a number of voids on the offense. Cam Newton is a Greg Olsen Jerseys dynamic player, but he cannot carry the load on his own. With their second pick in the draft (40th overall) the Panthers selected Ohio State wide receiver, Curtis Samuel. When talking Luke Kuechly Jerseys about Samuel, the focus immediately turns to his game changing speed. He put up an impressive 4.31-second time in the 40-yard dash at the Combine, which turned heads coming into the draft.The most obvious benefit is the fact that he can help replace what the Panthers lost in Ted Ginn Jr. Ginn joined the New Orleans Saints during the offseason, creating a void in the slot and down the field. Ginn's most productive seasons came Jonathan Stewart Jerseys while playing with Newton who looked to him to stretch the field. Samuel can assist the Panthers in the same way. He averaged 11.7 yards per reception in three years with the Buckeyes, a trend that could continue in Carolina. When paired with the size of Greg Olsen, Kelvin Benjamin and Devin Funchess, Samuel becomes an immediate threat on the field.Then there's the Panthers running attack. Carolina uses a running back by committee, which included the use of their wide receivers in trick plays. Samuel can fill that role as he has Star Lotulelei Jerseys experience playing out of the backfield. In his three years at Ohio State he earned 1,286 yards on the ground and 15 touchdowns. That experience is valuable to a team that is prepared to make a transition in their running attack. Christian McCaffery is coming in as a potential replacement to Jonathan Stewart and having Samuel as a relief helps keep the pressure of him and Newton.

Strona główna Historia

Historia naszej organizacji

Historia naszej organizacji nierozłącznie związana jest z działalnością Koła Pszczelarzy, które powstało w Mińsku Mazowieckim za czasów II Rzeczypospolitej. W czasie okupacji niemieckiej i po wyzwoleniu zrzeszało kilkuset członków. Od lat 50-tych Prezesem Koła był Aleksander Piwowarczyk. W czasie swojej ponad 30-letniej służby na rzecz mińskich pszczelarzy organizował wielokrotnie nasadzenia drzew i krzewów miododajnych, głównie lip i akacji. Szacuje się, że łącznie w czasie jego długiej prezesury uzbierało się tego około tysiąca sztuk. Wiele z nich można podziwiać do dzisiaj.
W latach 80-tych nastąpił podział na 2 koła: Rejonowe Koło Pszczelarzy(RKP) liczące około 150 członków i Gminno-Miejskie Koło Pszczelarzy zrzeszające około 50 członków. Prezesem RKP został Stanisław Dudewicz zaś Gminno-Miejskiego Koła Marian Ptasiński. Zarząd RKP dbał o edukację pszczelarzy zapraszając fachowców z dziedziny pszczelarstwa (Jan Plewa, Krzysztof Loc, prof. Andrzej Pidek) i organizując wyjazdy do Puław i Olecka. Członkowie Rejonowego Koła Pszczelarzy licznie uczestniczyli w Kongresie Apimondii w 1987 roku. Zarządy obu Kół zajmowały się w tym czasie również rozprowadzaniem cukru oraz leków przeciwko warrozie. W lutym 1990 roku na wniosek Regionalnego Związku Pszczelarzy Siedlcach odbyło się wspólne posiedzenie Zarządów obu kół, w wyniku którego nastąpiło połączenie w jedno Gminno-Miejskie Koło Pszczelarzy, którego Prezesem został Marian Ptasiński. Ofiarnie pracował na rzecz Koła jednak po kilku latach zrezygnował z pełnionej funkcji z powodu podeszłego wieku. Po jego rezygnacji na Prezesa Koła został powołany Franciszek Sądel. Za czasów jego prezesury zaczęto organizować wycieczki do stacji hodowli pszczół, pasiek wysoko-wyspecjalizowanych, ośrodków kształcenia pszczelarzy oraz wielu innych miejsc związanych z pszczelarstwem. W sierpniu 1993 roku w parafii Św. Antoniego w Mińsku Mazowieckim odbyły się pierwsze Diecezjalne Dożynki Rolno-Pszczelarskie, podczas których ks. bp. Stanisław Kędziora poświęcił sztandar naszego Koła. Prezes Sądel z powodu podeszłego wieku złożył rezygnację z pełnionej funkcji i w październiku 1999 roku na Prezesa Koła został wybrany Zdzisław Żółtek, który bardzo sumiennie wypełniał swoje obowiązki w coraz trudniejszych dla pszczelarstwa czasach. Ze względu na kłopoty zdrowotne po ponad trzech latach złożył rezygnację z pełnionej funkcji. W wyniku nowych wyborów w lutym 2003 roku Prezesem został Jerzy Anuszewski. Od tego roku nasza organizacja nosi nazwę Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim. Prezes Anuszewski był dobrym organizatorem i z oddaniem pełnił swoją funkcję. Wystąpił między innymi z wnioskiem o zmianę przynależności Koła i zaproponował przeniesienie go do jednego z warszawskich związków. Po kilku latach zrezygnował z pełnionej funkcji z powodu podeszłego wieku. Za jego ofiarną pracę nadano mu tytuł Honorowego Prezesa Koła. Kolejnym Prezesem na ponad rok został Ks. Leszek Bajurski ówczesny proboszcz parafii w Kiczkach, który poczynił dalsze przygotowania do zmiany przynależności naszego Koła. Jednak dopiero kolejny Prezes Marian Miąskiewicz zakończył to przedsięwzięcie. Do końca 2007 roku Koło zrzeszone było w Regionalnym Związku Pszczelarzy w Siedlcach. Na mocy podjętej Uchwały od 2008r Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim wchodziło w skład Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Warszawie. W marcu 2009 roku odbyły się wybory nowego Zarządu, w wyniku których Prezesem Koła został Konrad Ładnowski. Marzył o szerszym rozpowszechnieniu informacji o mińskich pszczelarzach i dlatego w listopadzie 2009 roku uruchomił stronę internetową naszego Koła. Wiosną 2014 roku zostało powołane Stowarzyszenie Pszczelarzy Ziemi Mińskiej dzięki czemu nasza organizacja uzyskała osobowość prawną i może działać całkowicie samodzielnie. Jednym z takich działań było zorganizowanie dnia 22.03.2015 I Mazowieckiej Konferencji Pszczelarskiej w Mińsku Mazowieckim, która będzie kontynuowana każdego roku. Nasi pszczelarze organizują w przedszkolach i szkołach pogadanki popularyzujące pszczelarstwo. Obowiązkiem pszczelarzy jest uświadamianie ludziom jak ważne dla środowiska i ludzkości są te małe stworzonka, których tak naprawdę nie należy się bać. Aby poszerzać wiedzę naszych pszczelarzy Zarząd stara się kilka razy do roku zapraszać wykładowców i organizować szkolenia. W miarę możliwości organizowane są nasadzenia drzew i krzewów miododajnych w celu polepszenia bazy pożytkowej.

Każdego roku 07 grudnia w dniu Św. Ambrożego patrona pszczelarzy delegacja ze sztandarem naszej organizacji udaje się na Jasną Górę, aby podziękować Matce Boskiej za zbiory i opiekę nad ich pasiekami.

Od wielu lat w okresie Świąt Bożego Narodzenia organizowane są spotkania opłatkowe poprzedzone Mszą Świętą dziękczynną.

Kto nas ogląda?
Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 
Polecane linki
Warto zerknąć:
O opryskach trujących pszczoły rozmawiał nasz pszczelarz w programie Tydzień w TVP1 dnia 14.05.2017
O pszczołach oglądaj od 00:22:10.
O kradzieżach uli w naszej okolicy informowała TVP1 w programie Agrobiznes dnia 13.04.2017r O pszczołach ogladaj od 00:04:55.
Nowy Dzwon o pszczelarstwie
Relacja z III Mazowieckiej Konferencji Pszczelarskiej w Mińsku Mazowieckim
WZP Warszawa
Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie.
Regionalny Związek Pszczelarzy w Siedlcach
Bardzo cenimy sobie współpracę z Regionalnym Związkiem Pszczelarzy w Siedlcach